بارگزاری
0

واقعیت افزوده

تکنولوژی واقعیت افزوده (Augmented reality) یکی از جلوه‌های فناوری در دنیای مدرن است که برای قرار دادن اطلاعات اعم از صدا، تصویر و متن، بر روی جهانی است که برای ما قابل مشاهده است.

Scroll Down
واقعیت افزوده

واقعیت افزوده به یک نمای تعاملی با کاربر و از نظر فیزیکی زنده گفته می‌شود که عناصری را به دنیای واقعی پیرامون افراد اضافه می‌کند.  از واقعیت افزوده می‌توان در آموزش، بازی‌های کامپیوتری و نرم‌افزار‌ها بهره برد. عناصری که افزوده می‌شوند توسط رایانه و با تجزیه و تحلیل اطلاعات کاربر و به صورت صدا، ویدیو، تصاویر گرافیکی و یا داده‌های GPS ساخته می‌شوند.

تفاوت واقعیت افزوده با واقعیت مجازی (virtual reality) بسیار مشهود است. واقعیت مجازی محیطی است که توسط کامپیوتر تولید شده است تا شما با آن تعامل داشته و حتی در آن حضور داشته باشید؛ اما در واقعیت افزوده (AR) به جای جایگزین کردن چیزی با دنیای واقعی، عناصری را به‌ محیط پیرامون آن اضافه می‌کنیم.

در حال حاضر بیشترین رخ نمایی از تکنولوژی واقعیت افزوده در زندگی مردم را می‌توان در اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها مشاهده کرد. به عنوان مثال اپلیکیشنی به نام Star Walk به کاربران این اجازه را می‌دهند تا با قرار دادن دوربین اسمارت‌فون خود رو به سوی آسمان، اسامی ستارگان و سیاراتی را که در تصویر دیده می‌شوند را مشاهده کنند.

یک اپلیکیشن دیگر به نام Layar با استفاده از GPS و دوربین اسمارت‌فون اطلاعاتی را در خصوصی محیطی که کاربر در آن به سر می‌برد، جمع آوری می‌کند. سپس با استفاده از این اطلاعات نزدیک‌ترین رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و سایر نقاط مورد علاقه شما را نمایش می‌دهد.

گروه طرح و ایده نگارینه با افتخار بعنوان یکی از اولین شرکت های توسعه و بومی سازی تکنولوژی واقعیت افزوده در ایران، آمادگی تولید و طراحی هر نوع نرم افزار را دارا می باشد.

واقعیت افزوده