عکاسی

فناوری های جدید و ابزارهای بی نظیر عکاسی که امروزه در خدمت تبلیغات قرار گرفته است به بسیاری از شرکت ها و برند ها کمک می کند که از کسب و کار خودتان حرف بزنند. عکس ها بهتر و راحت تر از یک فیلم کوتاه لود می شوند در نتیجه میزان قابل توجهی از مخاطبان را در بر خواهد داشت همچنین امکان به نمایش گذاشتن همان عکس ها در قالب بیلبورد ها، تابلو ها و تراکت های تبلیغاتی کم هزینه تر از نمایش فیلم های تبلیغاتی است. عکس ها نقش مهمی در تبلیغات و بازاریابی ایفا می کنند زیرا عکس ها می توانند یک روایت و داستان ملموس و تاثیرگذار در قالب یک عکس باشند.

عکاسی

نقش عکاسی دیجیتال در تبلیغات و بازاریابی بسیار زیاد، موثر و کلیدی است. بی‌ تردید اولین رویا‌رویی با مراجعین و مخاطبان، اساسی‌ترین و ارزشمندترین زمانی است که قادر هستید اثربخشی مثبت و خوشایندی را در او به وجود آورید. بنابراین نمایش کالا و خدمات به همراه تصاویر جذاب و با کیفیت و گویا، از لحظه اول این باور را در مخاطب به وجود می‌ آورد که در حال مشاهده محصولاتی با کیفیت از فروشنده ای معتبر و حرفه ای است. بنابراین ، عکاسی دیجیتال در تبلیغات و بازاریابی میتواند تعداد مراجعین و مشتریان یک شرکت یا سازمان را افزایش داده و در نتیجه میزان فروش محصولات و خدمات را نیز افزایش دهد.

بدیهی است که امروزه نقش بروشورها و کاتالوگها، بیلبوردها، وبسایت و شبکه های اجتماعی در تبلیغات اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده و دنیای تبلیغات روز به روز پررنگ تر و کلیدی تر و شده و مخاطبان و متقاضیان بیشتری را طلب میکند. در این راستا عکاسی دیجیتال یکی از مهمترین بخش ها در صنعت تبلیغات میباشد چون یک عکس گویا، با کیفیت و جذاب و البته حرفه ای و خلاقانه میتواند قدرت بسیار زیادی در تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل را داشته باشد و تصورِ یک محصول را در ذهن مشتری ساده سازی کند و همینطور باعث افزایش تقاضای یک محصول یا خدمات شود.

کسب‌ وکارهای مختلف اغلب از عکاسی تبلیغاتی برای ترویج نحوه کار خود استفاده می‌کنند. عکس‌های تبلیغاتی در مکان‌های زیادی مانند بروشورهای تبلیغاتی، بنرهای شهری، منو غذا و فضاهای مشابهی که نیاز به تقویت متن وجود دارد، استفاده می‌شوند. عکاسی تبلیغاتی برای معرفی و فروش یک محصول به کار می‌رود و روش‌های زیادی برای استفاده بهینه از عکس‌های گرفته شده در انواع تبلیغات وجود دارد. اما در دنیای کسب کار امروز کمپانی ها و شرکت های برند برای معرفی محصول و خدمات خود از عکس های آماده و موجود در اینترنت استفاده نمی کنند بلکه با استفاده از عکاسی اختصاصی  محصولات و خدمات خود را به صورت خاص و منحصر به فرد معرفی می نمایند که در نهایت با این کار برای برند خود اعتبار ایجاد می کنند. در دنیای کسب و کار امروز عکس ها می توانند در نشان دادن سریع اتفاقات و ارتباط های انسانی موثر تر عمل کنند. شما می توانید عکس تبلیغاتی خود را چاپ کرده و یا به صورت اینترنتی در معرض دید عموم قرار داده و  در تنها چند ثانیه پیام خود را به بیننده انتقال دهید و مردم را مجاب کرده تا به تبلیغ شما نگاه نزدیک تر و دقیق تری بیندازند. عکس ها عناصر بسیار با ارزشی برای توصیف یک برند و ماندگاری آن در ذهن مردم محسوب می شوند. 

عکاسی ترکیبی از هنر، خلاقیت، علم و دانش و تجربه است. لذا چنانچه تمام این موارد با هم توسط یک عکاس حرفه ای و باتجربه در یک پروژه عکاسی تبلیغاتی اجرا و اعمال شود، مطمئنا عکس های دیجیتال در تبلیغات و بازاریابی میتوانند منجر به افزایش فروش و وفاداری مخاطبان بشوند. از این رو گروه طرح و ایده نگارینه در تلاش است با تلفیق فن و هنر عکاسی با یکدیگر دقیق ترین ، کامل ترین و با کیفیت ترین عکس های تبلیغاتی را با استفاده از ترکیب تکنیک های مختلف عکاسی و ویرایش های حرفه ای به شما تقدیم نماید تا در نهایت برند شما به بهترین شکل ممکن معرفی گردد.

انواع عکاسی تبلیغاتی

1- عکاسی با زمینه سفید: در این شیوه عکاسی سوژه به تنهایی در یک فضای ساده بدون اشیائ اضافه و در یک ترکیب بندی ساده عکاسی می شود. و تمرکز بر روی نحوه نورپردازی می باشد.

2-  عکاسی دکوراتیو: در این شیوه سوژه با کمک چیدمان ها و المانهای موجود در صحنه ترکیب بندی و عکاسی می شود و در این شیوه تمرکز بر نحوه چیدمان , به اثر بخشی سوژه کمک می کند.

3- عکاسی تبلیغاتی فتومونتاژ:در این شیوه از عکاسی سوژه بواسطه نرم افزارهای ویراستاری در کنار سوژه های دیگر قرار می گیرد.در این شیوه عکاس از موضوعات مختلف و مکانهای گوناگون عکاسی می کند و در انتها با کمک نرم افزارهای     فوتومونتاژ تصویر جدیدی خلق می کند.

 4- عکاسی تبلیغاتی ماکرو:این شیوه از عکاسی برای اشیا و محصولات با ارزش و تزینی و گرانقیمت مانند جواهرات یا هر چیزی که نیاز به نمایش جزییات دارد بکار می رود در این شیوه عکاسی نیاز به لنزهای مخصوص برای ارائه نتیجه بهتر وجود دارد.

ویژگی های عکس های تبلیغاتی نگارینه :

1- توجه به اجتماع

منظور شناخت محیط وجامعه ای است که در آن محیط قرار است تبلیغات صورت بگیرد. اعتقادات و باورهای افراد یکی از نکاتی است که باید به آن توجه داشت تا تبلیغ مورد قبول اکثریت افراد جامعه قرار بگیرد.

2- توجه به خصوصیات اخلاقی و روانی اجتماع 

منظور شناخت خصوصیات اخلاقی و روانشناسی افراد است. هدف از تمرکز بر این ویژگی پیدا کردن مفاهیمی است که بر ذهن مخاطبان اثرات مثبتی داشته باشد و آنها را به محصول علاقه مند می سازد. 

3- ترکیب بندی بی نظیر 

قوانین و روش‎های بسیار متفاوتی برای ایجاد یک ترکیب‎بندی عالی وجود دارد. از بین این تکنیک‎ها و قوانین مرسوم می‎توان به قانون یک سوم و قوانین تقارن اشاره کرد.

4- استفاده از نورپردازی و رنگ بی همتا 

نورپردازی و رنگ در عکاسی تبلیغاتی از اهمیت زیادی برخوردار است چون باعث درخشش تصویر نهایی می‎شود. نورپردازی عالی می‎تواند یک صحنه متوسط را به یک صحنه رنگی شگفت‎انگیز پر از بافت و زندگی تبدیل کند.  

5- نشان دادن جزئیات کمتر دیده شده یا نادیده گرفته شده 

تصاویری که جزئیات دیده نشده و یا کمتر دیده شده و بی‎همتایی را در خود دارند باعث می‎شوند مخاطب واکنش متفاوتی نسبت به آن نشان دهد. 

6- استفاده از یک دیدگاه متفاوت 

استفاده از زوایا و پرسپکتیوهای مختلف توسط عکاسان حرفه ای نگارینه باعث می‎شود عکس تبلیغاتی شما جالب‎تر و بی‎مانندتر به وجود آید.